Голова у хмарах. Тест-драйв Hyundai Santa Fe


Нове покоління Hyundai Santa Fe продовжує рух у бік преміум. Ні, до Range Rover ще далеко. Але теперішній «Санта» вже дуже далеко пішов від того «імпортного уазика», яким він був у момент своєї появи майже 20 років тому.

Голова у хмарах. Тест-драйв Hyundai Santa Fe | Хюндай Мотор Україна - фото 6

Деякі сміються, дивлячись на «кінські» цінники корейських автомобілів, натякаючи на те, що за цифрами Hyundai і KIA вже близькі до Volkswagen і навіть BMW, в той час як за якістю – ще ні.

Але в останні роки, беручи на тест корейські авто, я все частіше ловлю себе на думці, що це твердження вже не зовсім справедливе.

Ось і новий Santa Fe справив на мене несподівано хороше враження. Машина виглядає сучасно і дорого. Їде цілком переконливо і комфортно. Не розоряє на заправках. Напхана електронікою і системами безпеки.

Ну так в чому ж підступ?

Голова у хмарах. Тест-драйв Hyundai Santa Fe | Хюндай Мотор Україна - фото 7

Hyundai Santa Fe – Як їде?

Від старих Santa Fe, як втім і від більшості корейських авто, залишалося враження як після недорогого салату із закусочної на вокзалі. Ніби як поїв, але що це було – незрозуміло.

Починаючи з третього покоління машина почала змінюватися. Корейцям вдалося знайти баланс між комфортом і керованістю. Звичайно, це радше баланс японського зразка, ніж німецького.

Тобто машина більше заточена під неспішну комфортну їзду, ніж під активне «руління». Приблизно, як Toyota, і це зовсім не схоже на Volkswagen.

Насправді, це не означає, що на Santa Fe не можна їздити швидко, і що машина боїться поворотів. Насправді, мені здалося, що швидко їздити на Santa Fe цікавіше, ніж, наприклад, на свіжому Toyota Highlander (матеріал про нього вийде найближчим часом).

Тобто в певною мірою корейцям вдалося створити щось середнє між японцями і німцями за співвідношенням комфорт/керованість. І це багатьом припаде до душі.

Голова у хмарах. Тест-драйв Hyundai Santa Fe | Хюндай Мотор Україна - фото 8

 

Суто позитивні враження залишилися у мене і від ходової частини Santa Fe. Підвіска пружна, але в міру комфортна навіть на досить розхлябаній дорозі. Дискомфорт відчувається хіба що на зовсім вже жорстких стиках.

І в поворотах Santa Fe не розгойдується так сильно, як той же Highlander або RAV4.

Звісно, якщо спробувати їздити на Santa Fe в стилі Porsche Cayenne, то можна досить швидко відчути і розхлябаність рульового управління і крен в поворотах. Але в мінуси я б це записувати не став. Сімейному кросоверу спортивний азарт в взагалі-то ні до чого.

Мені також сподобалася шумоізоляція в Santa Fe. Вона тут не ідеальна, звичайно, сядьте у Volvo або Mercedes для порівняння. Але на свої гроші у Hyundai вийшло відмінно ізолювати пасажирів від зовнішніх шумів. Принаймні, можу сказати, що з шумоізоляцією у Санти справи йдуть краще, ніж у більшості моделей Toyota, Mazda, Nissan, Mitsubishi, Subaru. А якщо і гірше, ніж у Volkswagen, то не набагато.

Голова у хмарах. Тест-драйв Hyundai Santa Fe | Хюндай Мотор Україна - фото 9

 

Кліренс у Santa Fe не надто вражаючий – 185 мм. Але ніхто і не позиціонує цю модель як позашляховик. Повний привід реалізовано за допомогою електронної муфти, яка розподіляє крутний момент між осями. У більшості ситуацій задня вісь сидить на голодному пайку, але під час пробуксовки передніх коліс або різкого розгону отримує свою частку моменту.

За межами асфальту повнопривідний Santa Fe не безпорадний, перевірено мною на засніжених сільських дорогах київської області :) Але це не Prado і не Pajero Sport, звичайно.

Не знаю, кому спаде на думку купувати передньоприводну версію Santa Fe, вона трохи дешевша, але така велика і важка машина з монопріводом це чистий мазохізм.

Hyundai Santa Fe – Як виглядає?

Не скажу, що у Santa Fe найбільш інноваційний дизайн на світовому авторинку. Але виглядає автомобіль свіжо і досить дорого.

Ну в тому сенсі, що відваливши за машину купу грошей, ви ніколи не спіймаєте себе на думці, що вона виглядає недостатньо солідно. Елегантні обводи кузова, нестандартна передня оптика, велика решітка радіатора. Це ще не преміум, але вже десь поруч. Дорого, солідно, переконливо. І найголовніше, не нудно.

До речі, на дорозі Santa Fe поважають. Ну знаєте, як це буває. Ви їдете в лівому ряду Бориспільської траси, наздоганяєте машину, що йде попереду і вам навіть не доводиться моргати дальнім світлом, щоб вас пропустили.

Голова у хмарах. Тест-драйв Hyundai Santa Fe | Хюндай Мотор Україна - фото 10

 

Hyundai Santa Fe – Що всередині?

Просторий салон і великий багажник – просто must have для сімейного кроссовера. І з цим у Santa Fe все склалося. Тим більше, що в порівнянні з попередньою моделлю новий Санта «подовжився» на 7 см. І всі вони пішли на збільшення колісної бази.

Водієві і передньому пасажиру – ну дуже просторо. Та й сидіння мають чи не по десятку електричних регулювань.

У другому ряду теж місця вдосталь. Тут спокійно сядуть троє дорослих. А якщо там лише двоє дітей, то у них буде відчуття, що вони отримали в своє розпорядження цілу окрему кімнату.

Багажник дуже великий (625), за наявності тещі в родині можна замовити версію з третім рядом сидінь. І навіть якщо розкласти його, то обсяг багажника залишається цілком великим (320 л) – як, скажімо, у звичайного хетчбека.

Голова у хмарах. Тест-драйв Hyundai Santa Fe | Хюндай Мотор Україна - фото 11

 

Тестова машина була в топовій комплектації – зі шкіряним салоном, який і на вигляд і на дотик сприймається досить дорого. Те саме стосується і пластика в салоні. Загалом, інтер'єр справляє досить солідне враження.

А ще в Santa Fe ну дуже багато всякої електроніки. Особливо пишаються корейці системами безпеки. Тут не тільки адаптивний круїз-контроль і стеження за сліпими зонами. Тут є ще й система безпечного виходу з машини, яка заблокує двері, якщо у смузі рухається інший автомобіль. Також машина вміє нагадувати про те, що хтось залишився в салоні, або про те, що діти намагаються відкрити задні двері.

Сукупність цих електронних наворотів називається Smart Sense. Вона за замовчуванням йде в топовій комплектації, але за доплату її можна встановити навіть у базову версію нового Santa Fe.

Загалом, це ще не Volkswagen, але вже десь поруч. Тому від зневажливого ставлення до корейцям вочевидь час відмовлятися.

Голова у хмарах. Тест-драйв Hyundai Santa Fe | Хюндай Мотор Україна - фото 12

 

Hyundai Santa Fe – А щодо грошей?

1 млн грн – з цієї цифри потрібно починати розмову про новий Hyundai Santa Fe.

Цифра, звичайно, немаленька. І конкурентів за ці гроші предостатньо. Включаючи досить пафосні бренди з відверто великими понтами.

Причому, 1 млн грн (точніше 1.048 млн) – це за передньоприводну дизельну версію з «механікою». Передній привід, але з «автоматом» в цій самій базовій комплектації коштуватиме 1,1 млн грн. Полновпривідна версія в двох середніх комплектаціях «гуляють» в ціні від 1,1 до 1,3 млн грн.

А вже якщо придивитися до топової комплектації (яка тут за іронією долі називається Top), то це вже буде більше 1,5 млн грн.

Голова у хмарах. Тест-драйв Hyundai Santa Fe | Хюндай Мотор Україна - фото 13

 

Тут можна дивитися на серйозних конкурентів, включаючи «німців». За 1,5 млн вже можна подивитися на BMW, правда, розміром трохи менше, наприклад, X3 або X4. Ну або Volkswagen Tiguan, який можна купити за 1,2-1,4 млн грн із досить пристойним «фаршем».

Це до питання про гроші, адже багато хто вважає, що краще їздити на авто меншого розміру, але більш престижного бренду.

Якщо ж судити саме за розмірами і «сімейною» спрямованістю, то головними конкурентами Santa Fe є Toyota Land Cruiser Prado і Mitsubishi Pajero Sport. Перші два коштують дорожче і явно виграють у Santa Fe на бездоріжжі. Зате кореєць приємніший на асфальті і має більше електронних «прибамбасів».

Власне, найбільш логічним його конкурентом наразі здається Skoda Kodiaq. На стороні чеха – легко впізнавані європейські нотки в дизайні (як всередині, так і зовні), якийсь наліт європейської престижності. Ну а Santa Fe виглядає свіжіше і справляє враження більш раціонального автомобіля.

Дуже гідно виглядає Santa Fe в порівнянні з будь-якими конкурентами з точки зору економічності. 2,2-літровий дизель цілком здатний задовольнятися 8-9 л на 100 км. Що для авто таких розмірів – відмінний результат.

Існує також бензинова версія Santa Fe, але мені поки не довелось її спробувати, так що про витрати брехати не буду :)

Голова у хмарах. Тест-драйв Hyundai Santa Fe | Хюндай Мотор Україна - фото 14

 

Вердикт НВ

9/10

Новий Santa Fe справляє досить хороше враження. І сам по собі, і в порівнянні з конкурентами.

Якихось яскраво виражених недоліків у автомобіля немає. Хіба що коштує Santa Fe зовсім недешево. Але в будь-якому випадку це цілком серйозний гравець у своєму сегменті.

 

Характеристики Hyundai Santa Fe

Габарити (довжина, ширина, висота) – 4770/1890/1680 мм

Колісна база – 2765 мм

Кліренс – 185 мм

Маса споряджена/максимальна – 1995 кг/2360 кг

Обсяг багажника – 625 л

Двигун – дизельний турбомотор, 2,2 л, 200 к.с., 440 Нм.

Тип приводу – постійний повний

Коробка передач – 8-ступінчаста АКПП

Максимальна швидкість – 203 км/год.

Розгін з 0 до 100 км/год – 9,4 сек

Заявлений середня витрата палива в змішаному циклі – 7,5 л на 100 км

Ціна – від 1 млн грн

 

Джерело: https://techno.nv.ua/ukr/auto/holova-u-khmarakh-test-drajv-hyundai-santa...